wtorek, 6 października 2015

Welcome back

O się narobiło. Tyle czasu minęło. To już październik...
Zrobiłam sobie przerwę wakacyjną od pisania bo i za dużo wyjazdów było, a tu już październik...
Co u mnie, co u mnie.  Po staremu bo dalej w Oslo, choć lecę do Londynu na rozmowę w sprawie pracy, ale to jeszcze nic pewnego, jeśli w ogóle. Plusy - zwiedzę sobie kawałek Londynu ^ ^ . 
Z nowych spraw to rozkręcam swój mały biznes powolutku, ale będę o nim pisać, jak już wszędzie się wszystko poukłada i ogarnie ^ ^

Mam z 15 nowych tematów na blog i z końcem tygodnia wracam do pisania. Do tego czasu, trzymajcie się ciepło i jedzcie dużo cytrusów!
Jesień pełną parą idzie, a więc sezon na granaty otwarty! I LOVE grenade's! 

GRANAT


Starożytni chińscy lekarze uznawali sok z granatów za życiodajny nektar. W średniowieczu granat cieszył się opinią owocu gwarantującego długowieczność. Był symbolem płodności, w końcu składa się prawie z samych ziaren! Sokiem z granatu leczono rany. Skórki stosowano przeciw biegunce, wrzodom, próchnicy, w stanach zapalnych gardła. Kora i korzenie zwalczały tasiemca, a kwiatami granatu leczono cukrzycę. 

W naszych czasach sam granat i sok wyciśnięty z tych owoców doczekał się ponad 200 badań naukowych potwierdzających skuteczność działania przeciwko wolnym rodnikom, procesom zapalnym, a także chorobom serca.
Granat to prawdziwa bomba witaminy A i C oraz żelaza, o przeciwutleniaczach nie wspominając.

Już ćwierć filiżanki soku z granatu dziennie może skutecznie zmniejszyć tempo utleniania cholesterolu LDL. A wszystko za sprawą przeciwutleniaczy – sok z granatu może być pod tym względem nawet trzykrotnie skuteczniejszy niż czerwone wino czy zielona herbata.

Przynosi wiele korzyści osobom, które cierpiały na raka prostaty. Zdaniem badaczy, wypijanie ok. 200 ml soku z granatu dziennie spowalnia wzrost poziomu tzw. antygenu specyficznego gruczołu krokowego, który świadczy o obecności zmian nowotworowych.
Sok łagodzi też objawy przekwitania, nie powodując jednocześnie skutków ubocznych związanych z hormonalną terapią. Swoje właściwości owoc zawdzięcza przede wszystkim fito estrogenom.

Granat działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, dzięki czemu wiele korzyści przynosi osobom borykającym się z trądzikiem. Dodatkowo, sok z granatu regeneruje i odmładza skórę, poprawia jej ukrwienie i spowalnia proces starzenia.

Wyciąg z liści granatu może zmniejszać wchłanianie tłuszczu w jelitach. Korzystnie na wagę wpływa także sok z granatów, należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z jego ilością.
Jeśli macie problemy z wyciąganiem ziaren wprost z owocu, polecam ten film ^ ^ https://www.youtube.com/watch?v=1TOC_dt-RQI
Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Zielona Inspiracja , Blogger