piątek, 22 kwietnia 2016

POZNAJ IMIĘ WROGA - MONSANTO

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Ideą, która przyświecała jego powstaniu, było promowanie harmonii z naturą i Ziemią.

Cel tego święta to uświadomienie wszystkim, że my, ludzie, jesteśmy powiązani z innymi żyjącymi gatunkami mieszkamy na jednej planecie. Powinniśmy dążyć do równowagi w zaspokajaniu naszych potrzeb. Oddajmy Matkę Ziemię w ręce przyszłych pokoleń w dobrej kondycji, a przynajmniej w takim stanie, w jakim my ją zastaliśmy!

Nie będę dzisiaj pisać o tym jak wspaniałe jest to święto, jak jest obchodzone przez różne kraje i nie będzie to wesoły tekst. Zabierałam się do niego kilka razy bo to o czym chcę napisać to bardzo poważny temat i być możne najważniejszy z jakim się zetknęłam w życiu. Będzie długi, ale taki ma być i mam nadzieję, że wytrwacie do końca, albo chociaż dotrą do was najważniejsze informacje bo to jest sprawa którą trzeba nagłaśniać!
Mnie samej nie zależy na rozgłosie, piszę dla siebie i paru osób z grupy fb o zdrowym odżywianiu, ale proszę was UDOSTĘPNIJCIE TEN WPIS GDZIE SIĘ DA!


Kilka miesięcy temu przypadkiem wpadłam na film: "Świat według MONSANTO", pomyślałam sobie, ot coś o chemii w jedzeniu, popatrzę może będzie coś ciekawego. Nigdy nie widziałam czegoś tak... nieludzkiego! Przez chemię dodawaną w jedzeniu poprzez ziarna, nawozy i trucie środowiska... I to dzieje się teraz, nadal i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić, a prawdopodobnie MONSANTO za kilkadziesiąt lat, zdziesiątkuje ludzkość niszcząc przy tym całe środowisko.
Ale dalej, muszę zacząć od początku:

Historia Powstania Monsanto:

Lata 1901 – 1910

Firma została założona  w 1901 roku w St. Louis, przez John Francis Queeny biznesmena szkockiego pochodzenia, który początkowo pracował dla Meyer Brothers Drug Company, jednej z największych ówczesnych firm farmaceutycznych. John Francis Queeny  ożenił się z Olgą  Monsanto, córką Don Emanuela Mendes de Monsanto. Rodzina Monsanto de Mendes była  zaangażowana w handel niewolnikami pracującymi na plantacjach cukru, posiadała interesy w Indiach Zachodnich , Puerto Rico i Luizjanie. Była  jedną z wielu rodzin zaangażowanych w zniewolenia czarnoskórych Afrykanów.
1001689_599111940112342_1929934958_n-300x161
Pierwszym produktem Monsanto była  sacharyna chemiczna, sprzedawana koncernowi Coca-Cola Company jako sztuczny środek słodzący. Już wtedy  Amerykański rząd wiedział, że sacharyna jest trująca i w 1917 roku pozwał firmę domagając się zaprzestania produkcji, po kilkuletnim procesie rząd USA przegrał sprawę w sądzie, otwierając tym samym puszkę Pandory, która zaczęła zatruwać świat. (1)

Lata 1920 – 30

Monsanto rozszerza działalność o produkcję chemikaliów przemysłowych i leków, stając się największym na świecie producentem aspiryny, kwasu siarkowego i kwasu acetylosalicylowego (toksycznego oczywiście).
Monsanto wprowadza na rynek silnie toksyczny polichlorowany bifenyl (PCB), który zostaje uznany za cud przemysłu chemicznego i jest  powszechnie stosowany w przemyśle. PCB  jest bardzo szkodliwą substancją, wywołuje nowotwory, choroby układu immunologicznego i nerwowego, uszkodzenia wątroby, bezpłodność, a także uszkodzenie płodu u kobiet w ciąży. (3)
 Dziś PCB jest uważane za jedno z najpoważniejszych zagrożeń chemicznych na świecie. Szeroko stosowany jako smary, płyny hydrauliczne, oleje, wodoodporne powłoki i płynne uszczelniacze. Centrum światowej produkcji PCB znajdowało się na obrzeżach miasta St. Louis w stanie  Illinois, który miał najwyższy wskaźnik niedorozwoju i śmiertelności płodu w USA.
mons-to
Mimo, że PCB po pięćdziesięciu latach zostało wycofane z przemysłu, nadal jest obecne w prawie wszystkich organizmach zwierząt i ludzi, w  krwi i tkankach komórek na całym świecie. Dokumenty przedstawione w sądzie pokazały, że  Monsanto było w pełni świadome skutków śmiertelnych, ale ukryło je przed społeczeństwem, aby jak najdłużej utrzymać gigantyczne przychody ze sprzedaży  PCB.  W  1928 roku korporacje przejmuje syn Edgar Monsanto Queeny, firma zatrudnia ponad 2 tysiące pracowników na terenie USA I Anglii. (2,3)

Lata 1930 – 40

Pierwsza hybrydowo utworzona kukurydza nasienna oraz rozszerzenie produkcji  detergentów, mydeł, przemysłowych środków czyszczących, kauczuków syntetycznych i tworzyw sztucznych(Oczywiście wszystkie te produkty są toksyczne!). (1)

Lata 1940 – 1950

Spółka kontynuuje śmiercionośną działalność produkując dla rolnictwa pestycydy zawierające dioksyny DDT, które śmiertelnie zatruwają zapasy żywności i wody.
 W 1944 roku Monsanto we współpracy z  15 innymi korporacjami  wyprodukowało  środek owadobójczy DDT, obecnie zakazany w większości krajów, od 1972 roku także w Polsce. Po raz kolejny odkryto, że Monsanto nie ujawniło, że toksyczne dioksyny znajdowały się w produktach firmy.
w 1949 roku Monsanto kupuje amerykańską firmę Viscose od rodziny Courtauld z Anglii, nawiązuje także współprace z wielkimi koncernami chemicznymi takimi jak BASF i I.G.Faben. (1,4) 
Korporacja współpracuje przy badaniach nad uranem w rządowym projekcie Dayton od 1943 roku , a później w powołanej w 1946 roku  przez prezydenta Harry’ego Trumana cywilnej organizacji Atomic Energy Commission, badania komisji wykorzystano do skonstruowania pierwszej bomby atomowej, projekt o nazwie Manhattan Project.
562770
 Projekt kosztował 2 mld ówczesnych dolarów, brali w nim udział naukowcy z całego świata, dyrektorem programu był żydowski naukowiec  Robert Oppenheimer, w badaniach uczestniczył także Albert Einstein. Owocem prac naukowców, agencji rządowych, korporacji i wojska, były bomby atomowe spuszczone na Hiroszimę i Nagasaki. (1,5,6,7)

Lata  1960 – 70

Monsanto, wraz z partnerem w chemiczną korporacją  Dow Chemical, produkuje dioksyny  do powstania silnie toksycznego środka Agent Orange, który został wykorzystany przez armie USA w inwazji na Wietnam. W wyniku użycia Agent Orange ponad 3 miliony osób zostało skażonych , pół miliona wietnamskich cywilów zmarło, pół miliona wietnamskich dzieci urodziło się z wadami wrodzonymi, a tysiące amerykańskich weteranów wojskowych zmarło lub choruje do dziś!
Monsanto ponownie trafia do sądu, śledztwo wykazało, że pracownicy korporacji wiedzieli o śmiertelnych skutkach dioksyn w Agent Orange, kiedy sprzedawali  go rządowi. Po raz kolejny okazało się, że korporacja kłamała przedstawiając  własne „badania”, które wykazały, że  dioksyny były  bezpieczne  i nie stwarzały żadnych problemów zdrowotnych . (10)
Poniżej treść notatki wewnętrznej korporacji Monsanto ujawniona w wyniku śledztwa w 2002 r.
Dowody potwierdzające trwałość tych związków oraz ich powszechną obecność w środowisku … naciski publiczne i prawne, za wszelką cenę będą starały się wyeliminować toksyczne związki, aby uniknąć zanieczyszczenia globalnego. Temat jest lawinowy. Dokąd zmierzamy? Alternatywy:
– zbankrutować;
– sprzedawać to piekło  tak długo, jak się da;
– utrzymać się na rynku sprzedając alternatywne produkty.
0 (1)
40 lat po zastosowaniu Agent Orange w Wietnamie, na skutek skażenia wciąż rodzi się tysiące zdeformowanych dzieci.
Monsanto nawiązuje ścisłą współprace z koncernami: I.G. Farben  i Bayer. Firmy wspólnie korzystają  ze swojej wiedzy i wprowadzają na rynek  aspartam,  bardzo szkodliwe neurotoksyny, wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Kiedy opinia publiczna została zaniepokojona informacjami dotyczącymi toksyczności sacharyny, Monsanto wykorzystało okazję, by przedstawić kolejny produkt słodzący, który po latach okazuje się kolejną trucizną. (11)

Lata 1970 – 80

Partner  Monsanto – firma GD Searle (w 1985 roku przejęta przez Monsanto), przeprowadza liczne badania wewnętrzne, które twierdzą, że aspartam, jest bezpieczny, podczas gdy badania naukowe FDA wyraźnie pokazują, że aspartam powoduje nowotwory i upośledza mózg. FDA wszczyna dochodzenie w sprawie „świadomego  przeinaczania ustaleń, zatajanie faktów materialnych i składania fałszywego oświadczenia” w odniesieniu do bezpieczeństwa aspartamu.
W tym samym czasie firma GD Searle zatrudnia na stanowisko prezesa Donalda Rumsfelda, sekretarza obrony podczas kadencji George W. Busha .  Było to strategiczne posunięcie firmy aby wykorzystać wpływy polityczne  Rumsfelda  i  jego  ogromnego doświadczenie w „negocjacjach”.
Kilka miesięcy później, Samuel Skinner przyjmuje „ofertę nie do odrzucenia”, odstąpił od dochodzenia i rezygnuje z pracy w biurze prokuratora, aby przejąć posadę  w kancelarii prawnej Searle’a. (1,2)
images

Lata 1980 – 90

Po bezspornych wynikach badań, które ujawniają  toksyczne działanie aspartamu, komisarz  FDA,  dr. Jere Goyan  podpisał petycję do prawnego wycofania  aspartamu z rynku.  Po kilku dniach po objęciu przez Ronalda Reagana urzędu prezydenta USA kontaktuje się z nim Donald Rumsfeld.  Reagan odwołuje ze stanowiska komisarza FDA dr. Goyan’a i powołuje dr. Arthur Hull Hayes, który daje szybkie wskazówki podwładnym przechylne firmą Searle’a i NutraSweet, dzięki którym aspartam jest zatwierdzony do spożycia  w suszonych produktach.
Prawdziwym celem firmy Searle było wprowadzenie aspartamu jako słodzik do napojów bezalkoholowych, ponieważ wyczerpujące badania ujawniły, że w temperaturze  przekraczających 30 stopni Celsjusza, aspartam rozpada się na  toksyny: diketopiperazyn (DKP), metyl i formaldehyd, stając się o wiele  bardziej szkodliwym niż jego postać w proszku!
Krajowy Związek Napojów Bezalkoholowych(NSDA) początkowo obawiał się przyszłych  pozwów od konsumentów w związku ze szkodliwością aspartamu. Serle przedstawiło NSDA przekonujące wyniki badań, wskazujące, że środek posiada właściwości uzależniające oraz, że ogrom  zysków ze sprzedaży napojów bezalkoholowych zawierających aspartam będzie z  łatwością pokrywać przyszłe zobowiązania. NSDA zarekomendowało użycie aspartamu.
W  1983 roku Monasnto po raz kolejny ( sacharyna) zaczyna współprace z koncernem Coca Cola sprzedającym dietetyczną colę z aspartamem. Zgodnie z oczekiwaniami, wyniki  sprzedaży  Coca Cola poszybowały do nieba. Pozostali producenci napojów bezalkoholowych szybko zapominają o swoich początkowych zastrzeżeniach, że aspartam jest szkodliwą trucizną  chemiczną i wprowadzają go do swoich produktów.
W  1985 roku, po mimo oskarżeń o korupcje i oszustwa zarzucane  SearleMonsanto kupuje firmę i tworzy nową spółkę  NutraSweet Company. Gdy tłumy niezależnych naukowców i badaczy nadal ostrzegają przed toksycznymi skutkami aspartamu, Monsanto przechodzi do ofensywy, przekupuje  Narodowy Instytut  ds. Raka ( National Cancer Institute) oraz zapewnienia własne fałszywe dokumenty, aby uzyskać od NCI, że formaldehydy nie powodują raka oraz, że aspartam może pozostać na rynku.
aspartam_1
Wyniki badań przeprowadzonych na ludziach i zwierzętach opublikowane na stronie US Food & Drug Administration, przedstawiają długą listę skutków ubocznych zażywania aspartamu : „mania, agresja, ślepota, ból, zmęczenie, przyrost wagi, bóle klatki piersiowej, śpiączka, bezsenność, uczucie drętwienia, depresja, szum w uszach, osłabienie, skurcze, rozdrażnienie, nudności, głuchota , utrata pamięci, wysypka, zawroty głowy, bóle głowy, drgawki, niepokój, kołatanie serca, omdlenia, skurcze, biegunka, panika, pieczenie w ustach. Choroby wywoływane  to  m.in. cukrzyca, MS, toczeń, epilepsja, choroba Parkinsona, nowotwory, poronienia, niepłodność, fibromialgia, śmierć niemowląt, Alzheimer ….”
Ponadto, 80% skarg złożonych do FDA w sprawie dodatków do żywności dotyczy aspartamu, który jest obecny  w ponad 5000 produktów. Do najbardziej popularnych produktów zawierających aspartam należą: dietetyczne  napoje gazowane  i napoje dla sportowców, gumy do żucia, mrożone desery, ciasteczka, ciasta, witaminy, leki, napoje mleczne, herbaty i  kawy instant, jogurty oraz żywność dla dzieci!
Zatrudniony przez Regana dr. Arthur Hull rezygnuje z pracy w FDA i natychmiast zostaje zatrudniony przez public relations firmy Searle’a jako starszy konsultant naukowy. Nie, to nie jest żart! Monsanto, FDA i inne agencje regulacyjne ds. zdrowia wielu rządów ściśle ze sobą współpracują! (1,2)

Lata 1990 – 00

Monsanto wydaje miliony na odszkodowania związane z chorobą pracowników, skażeniem wody pitnej czy wywoływaniem wady wrodzonej u dzieci. Omijając przepisy stanowe i federalne, dopuszcza  się do dalszego zrzucania  dioksyn, pestycydów i innych trucizn rakotwórczych do systemów wody pitnej. 100.000.000 dolarów odszkodowań jest uważane za niskie koszty prowadzenia działalności i dzięki FDA, Kongresowi  i  Białemu Domowi, biznes nadal jest bardzo opłacalny.
W 1994, FDA kolejny raz karygodnie zgadza się z najnowszą ohydą Monsanto, Syntetycznym Bydlęcym hormonem wzrostu (rBGH), wyprodukowanym z genetycznie modyfikowanej bakterii E. coli, pomimo oczywistego oburzenia środowiska naukowego. Oczywiście, Monsanto zgłasza pretensje, że  to chore ropne mleko, pełne antybiotyków i hormonów jest nie tylko bezpieczne ale faktycznie bardzo dobre!
Firmy mleczarskie, które nie chcą korzystać z tego toksycznego mleka i znakują  swoje produkty jako „wolne od rBGH ” zostały pozwane przez Monsanto, twierdząc, że daje im to niesprawiedliwą przewagę nad konkurentami. Rzecznik Monsanto oświadczył: „tak, wiemy, że rBGH sprawia, że ludzie chorują, ale to nie jest w porządku, żeby taką reklamę umieszczać na produktach.” (12)
GMO-bees-400x191
Rok później  firma rozpoczyna produkcję  upraw GMO, które są odporne na herbicydy i oraz toksyczny produkt Monsanto – Roundup . Olej rzepakowy (rzepak), soja, kukurydza i Bt bawełna zaczyna uderzać w rynek, reklamowane jako bezpieczniejsze i zdrowsze alternatywy dla swoich organicznych rywali niemodyfikowanych genetycznie. Dzisiaj ponad 80% rzepaku na rynku jest  produktem GMO.
Ponieważ nasiona GM zostały tak zaprojektowane, aby „same się zapylały” nie potrzebują pszczół. Jest to bardzo ciemna strona GMO, która przyczyni się to do zagłady zarówno pszczół jak i ludzkości.
„Jeśli wyginą pszczoły, człowiekowi zostaną cztery lata istnienia”- Albert Einstein (48)
„Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia. Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania. Zabraknie więc roślin, potem zwierząt, wreszcie przyjdzie kolej na człowieka…” – Karol Darwin (48)
Monsanto zdaje sobie sprawę, że ptaki, a zwłaszcza pszczoły są kluczem do ich monopolu, ze względu na ich zdolność do zapylania roślin, co w naturalny sposób przyczynia się do tworzenia żywności poza firmą. Gdy pszczoły próbują zapylać rośliny GMO lub kwiaty, zostają otrute i umierają. W rzeczywistości, proces wyginięcia pszczół już trwa od momentu kiedy wprowadzone zostały uprawy GMO.
Aby odeprzeć  wszelkie oskarżenia, że korporacja celowo przyczynia się do wyginięcia pszczół, Monsanto wykupiło  udziały w Beeologics, największej firmy zajmującej się badaniem pszczół,  która poświęciła się  badaniu zjawiska wyginięcia pszczelich kolonii.
Także stosowana w ostatnich latach na szeroką skale geoinżynieria pogodowa, której zadaniem jest „walka” z efektami globalnego ocieplenia powoduje niszczenie naturalnego środowiska, sprzyjając rozwojowi uodpornionych na opryski odmian GMO
W połowie lat 90-tych, Monsanto koncentruje się na kontrolowaniu światowych zasobów żywności poprzez sztuczny, biotechnologiczny środek zwany Roundup . Roundup jest tak toksyczny, że uprawy nie będące  GMO są bez szans.  Środek zatruwa zwierzęta, owady, ludzi i środowisko, w tym samym czasie oszczędzając uprawy GMO, ponieważ rośliny odporne na Roundup tzw. Roundup Ready są zaprojektowane tak, aby być toksyczną żywnością odporną na działanie pestycydów.
Taki jest plan Monsanto od początku, wszystkie rośliny nie będące dziełem Monsanto zostaną zniszczone, zmuszając rolników na całym świecie, aby korzystali tylko z ich toksycznych nasion. Takie działanie przyczyni się do tego, że rolnicy, którzy nie chcieli przyjść do ich owczarni zostaną wypchnięci z rynku.
To daje spółce Monsanto monopol do upraw nasiennych,  ponieważ uprawy GMO nie mogą  przetrwać w środowisku nie-chemicznym , dlatego rolnicy będą zmuszeni do zakupu obu produktów  firmy, zarówno nasion  Roundup Ready jak i pestycydu Roundup. (15)
1776181139
Monsanto wydaje miliardy dolarów na całym świecie wykupując jak najwięcej firm nasiennych, w celu całkowitego wymazania potencjalnych rywali i wyeliminowania żywności ekologicznej z powierzchni ziemi! Polityką firmy Monsanto jest doprowadzenie do stanu, w którym wszystkie produkty spożywcze będą pod kontrolą  firmy poprzez uprawy genetycznie modyfikowane!
Na korporacje od wielu lat spada fala krytyki i oburzenia opinii publicznej, która zadaje pytania  czy uprawy z genetycznie modyfikowanych zwierząt, szczepionki  i wirusy są zdrowe?  Odpowiedź Monsanto na te pytania jest oczywiście bardzo jednoznaczna:  „nie ma mowy!” (16)
Można by pomyśleć, że Monsanto jest dumne ze swojej  żywności GMO, że firma serwuje ją swoim pracownikom, ale tak nie jest. W rzeczywistości, Monsanto zakazało serwowanie  żywności GMO w stołówkach pracowniczych. Monsanto nieprzekonująco odpowiada na ten temat „wierzymy w wolny  wybór.” Co naprawdę oznacza „nie chcemy zatruwać swoich pomocników.” (17)

Lata 2000 – 10

W tym czasie Monsanto kontroluje największy udział w światowym rynku GMO. Z kolei, rząd  USA wydaje setki milionów na finansowanie Oprysków  Roundup, powodując ogromne zniszczenia środowiska. Tysiące ryb i zwierząt  umiera na skutek opryskiwania, diametralnie wzrasta liczba zgonów na nowotwory układu oddechowego. Jeśli do tej pory zauważyłeś, ścisłą współpracę między  Monsanto i  agencja rządową FDA, to teraz możemy dołączyć jako kolejnego wspólnika rząd USA. (18)
Monsanto rośnie w siłę łącząc się z koncernem Pharmacia & Upjohn, a następnie oddziela się od działalności chemicznej i przekształca się w korporacje rolną. Firma chemiczna, której produkty  zdewastowały środowisko i zabiły miliony ludzi, teraz chce wzbudzić nasze zaufanie , produkując żywność . Firmie z chemiczną przeszłością bardzo trudno wzbudzić zaufanie wśród konsumentów jako producent produktów rolnych, dlatego koncern poszukuje partnerów, tworzy  fuzje i  związki partnerskie na rynku spożywczym. (1)
1417616075003
Ponieważ firma DuPont jest tak olbrzymią korporacją , że utworzenie fuzji z Monasnto byłoby bardzo kłopotliwe, korporacje tworzą partnerstwo, w którym  obie korporacje zgadzają się udostępniać  posiadane przez siebie  patenty by dzielić się posiadaną technologią GMO dla obopólnych korzyści. Partnerstwo dwóch tak potężnych korporacji sprawia, że posiadanie monopolu na rolnictwo jest już tylko kwestią czasu!
Poniżej znajdują się tabele przedstawiające procentowy udział DuPont i Monsato na światowym rynku nasion oraz przychody ze sprzedaży.
World-top-10-seed-companies
Seed_companies_table

Patent Monsanto na hodowle  zwierząt

20120528mo-monsanto-patent-pig-patented-lifeforms-472x356
Nie wszystko  przebiega w bez komplikacji dla firmy, w latach 2000-10 w dalszym ciągu wpływają pozwy o odszkodowania i korporacja jest zmuszona wypłacić 100 milionów dolarów za wywołanie chorób, deformacji niemowląt i śmierci poprzez nielegalne wpuszczenie PCB do wód gruntowych, jednocześnie zapewniając opinie publiczną o bezpieczeństwie swoich produktów.
Potwór często  okazuje  się trudny  do zabicia i składa oskarżenia przeciwko  rolnikom, jak twierdzi, za naruszanie  ich patentów na  nasiona GMO. W niemal wszystkich przypadkach, niechciane nasiona same zostają przenoszone  na tereny rolnicze sąsiednich gospodarstw. Powoduje to straszliwe zniszczenia upraw z nasion rolników Ekologicznych.
Koncern zaczyna upominać się o prawa patentowe w zakresie techniki hodowli zwierząt, twierdząc, że hodowle prowadzone w sposób zbliżony do opatentowanego narusza  własność firmy. Staje się coraz bardziej oczywiste, że korporacja  stara się  udowodnić farmerom , że wszystkie hodowle świń naruszają patent firmy.
Monsanto nie skupia się tylko na opatentowaniu płodów rolnych, korporacja opatentowuje również żywe organizmy, obejrzyj wstrząsający film dokumentalny  z polskimi napisami „Świński Patent Koncernu Monsanto” –Film
W 2009 roku powstaje raport napisany przez 34 organizacje farmerskie z USA tworzące koalicje farmerów NFFC walczącą z produkcją żywności genetycznie modyfikowanej. Raport przedstawia spustoszenie jakie sieje koncern Monsato w amerykańskim rolnictwie, stara się także wpłynąć na polityków aby powstrzymali producentów GMO. (25,26)
Zbrodnicza działalność koncernu zbiera swoje żniwa w Indiach, gdzie ponad 100.000 bankrutujących z powodu upraw GMO rolników, postanowiło popełnić samobójstwo wypijając Roundup.  Rodziny zmarłych rolników skarżą  koncern domagając się wypłat odszkodowań za ich śmierć. Więcej w  wyprodukowanym przez Canal Plus filmie z polskim lektorem „Gorzkie nasiona Monsanto” – Film
W tym samym okresie magazyn biznesowy Forbes  publikuje dane o fenomenalnych wynikach spółki Monsanto (18% wzrost sprzedaży i 12 % zwrot z kapitału w ujęciu rocznym) sprawia że magazyn nazywa  Monsanto „Firmą roku”.  W  2009  Forbes zachwycając się spółką i brańżą GMO pisał także o „konkurencyjnym” DuPont, który również tworzy nasiona GMO odporne na pestycydy oraz o tym jak źle została odebrana przez inwestorów informacja o połączeniu koncernu Monsanto z farmaceutycznym gigantem  Pfizer, po tej informacji  akcje spółki farmaceutycznej poszybowały w dół, inwestorom nie spodobał się pomysł produkowania leków wspólnie z koncernem Monsanto (27,28)

Lata 2010 – 20

Według polityki globalnych koncernów także zasoby wody pitnej na ziemi muszą przejść w ręce koncernów o czym poinformował prezes kolejnego potentata z branży spożywczej, koncernu Nestle!
W 2010 roku Instytut Spraw Obywatelskich – INSPRO  ( Polska organizacja pożytku publicznego niezwiązaną z żadną partią polityczną czy grupą interesu) bierze udział w pracach nad powstaniem cyklu reportaży programu Uwaga na temat GMO pt. „Jedzenie z obcym genem”. W programie wypowiadają się polscy naukowcy oraz anonimowe osoby z branży spożywczej odsłaniające kulisy sprzedaży produktów GMO w Polsce.
Jedzenie z obcym genem cz. 1 – Film
Jedzenie z obcym genem cz. 2 – Film
Ponieważ  żywność GMO  wypełnia półki sklepów , również ta oznakowana jako „naturalna” czy „ekologiczna” wiele organizacji ekologicznych domaga się obowiązkowego etykietowania modyfikowanych genetycznie produktów. W Kalifornii odbywa się głosowanie nad ustawą  Prop37 nakazującą koncernom etykietować produkty GMO (29)
Monsanto oraz kilka „zaprzyjaźnionych” koncernów  takich jak WalmartPepsiCo i ConAgra wydają miliony na kampanie promującą GMO, odbyły się także spotkania przedstawicielami FDA na rzecz obowiązkowych przepisów dotyczących etykietowania. 45 milionów dolarów przeznaczonych na promocje GMO przyniosło rezultaty, ustawa nie została przyjęta. (30,31)
MET-AJ-1-GMO-WHOLE-FOODS
Whole Foods międzynarodowy koncern posiadający sieć sklepów ze zdrową żywnością zostaje oskarżony o sprzedaż produktów GMO. Skompromitowana  sieć sklepów ekologicznych Whole Foods jako pierwsza ogłasza publicznie że od roku 2018 wszystkie produkty firmy będą zawierały etykiety o zawartości GMO w produktach, deklaracja jednak nie wygląda jako dobrowolny gest firmy i jest odbierana jako próba zachowani twarzy po wybuchu skandalu. (32,33,)
Monsanto oraz „partnerzy” firmy Archer Daniels Midland, Sodexo i Tyson Foods sponsorują modernizację Ustawy dot. Bezpieczeństwa Żywności z 2009 roku: HR 875.
Zmodyfikowana ustawa nadaje koncernom produkującym żywność i prawo do kontrolowania wszystkich upraw modyfikowanych genetycznie, oznacza to, że jeżeli na Twoim prywatnym ogródku znajdą się opatentowane nasiona lub rośliny pochodzące z tych nasion, to są one własnością koncernu, który  ma uprawnienia do kontrolowania Twojego ogródka.
Monsanto twierdzi, że jedynie produkty GM są bezpieczne, ponieważ pozostałe pokarmy stanowią potencjalne zagrożenie  rozprzestrzeniania się chorób, w związku z tym muszą być kontrolowane ze względu na bezpieczeństwo.
Pomimo ponad 250 tysięcy głosów sprzeciwu Monsanto stworzyło ustawe HR 933, która został nazwane przez media „Ustawa o ochronie Monsanto” ( Monsanto Protection Act). (34,35,36)
Obama stwierdził, że bez względu na to, jak szkodliwe są rośliny GMO Monsanto i bez względu na to, jak wiele zniszczeń sieją w kraju, amerykańskie sądy federalne nie mogą  powstrzymać  korporacji od dalszego rozprzestrzeniania się GMO. Obama podpisał ustawę, która sprawia, że Monsanto jest ponad wszelkimi prawami!
„Terror GMO” – Film
14 lutego 2012 czasopismo Archives of Toxicology poinformowało, że Roundup jest toksyczny dla ludzkiego DNA nawet rozcieńczony 450 razy mniej niż w rolnictwie. To jest z uwagi na obecność surfaktantu polyoxyethyleneamine w Round up, co może drastycznie zwiększać wchłanianie glifosatu przez komórki i tkanki człowieka
Kto jada na śniadanie płatki kukurydziane, ten zadrżał po usłyszeniu rewelacji zespołu francuskich naukowców z Uniwersytetu w Caen kierowanego przez biologa – prof. Gilles-Erica Seraliniego na temat szkodliwych skutków żywienia kukurydzą genetycznie zmodyfikowaną.
 Szoku doznało środowisko zainteresowane sprawą, bowiem po raz pierwszy były to badania długoterminowe – dwuletnie, obejmujące cały okres życia badanych zwierząt. Zwykle trwały one nie dłużej, niż 90 dni. Wyniki badań opublikowano w fachowej literaturze we wrześniu i publicznie zaprezentowano na konferencji w Londynie. Polacy dowiedzieli się o sprawie dopiero po nagłośnieniu jej przez środowisko przeciwników GMO, które 10 października zorganizowało w Sejmie konferencję pod nazwą: „Nowe przełomowe wyniki badań naukowych w zakresie GMO”.
Co wykazały badania? Przez dwa lata podawano szczurom kukurydzę genetycznie zmodyfikowaną i napoje ze śladową ilością nawozu chemicznego Roundup. Wywołało to u nich gwałtowny rozwój nowotworów oraz uszkodzeń wątroby i nerek

 Polacy zostali ostrzeżeni przez rolników z Kanady:

W 1998 r., kiedy uprawy Schmeiserów zostały skażone genetycznie zmodyfikowanymi roślinami z pola sąsiada, zostali przez Monsanto oskarżeni i podani do sądu za naruszenie patentu. Oni sami nie wiedzą, czy nasiona przyleciały z wiatrem, zostały przywiezione na kołach samochodów, czy może przyniosły je ze sobą pszczoły. Doszło do krzyżówki i kiedy zasiali na nowo ziarna zebrane na swoich hektarach, wyrosły z nich zmutowane rośliny. Tak oto Percy i Louise zostali złodziejami.
– Monsanto skontrolowało nasze pole i powiedziało, że cały plon należy do nich – wspominają.
(…) Okazało się, że rolnik bardzo łatwo może stracić prawo do swoich upraw i nasion, bo naturalnego procesu krzyżowania się nasion GMO z nie-GMO nikt nie powstrzyma. Nie ma możliwości istnienia obok siebie upraw naturalnych i tych modyfikowanych.
kampania-stop-dla-gmo
– Dziś w Kanadzie nie ma już innej soi i rzepaku niż zmutowany, a 90 proc. upraw kukurydzy to kukurydza GMO. Straciliśmy tradycyjne odmiany tych roślin. Przez 14 lat nasz rząd nie zgodził się na wprowadzenie żadnych nowych gatunków roślin genetycznie modyfikowanych.
Rolnicy, którzy wcześniej odkupywali od siebie nasiona i hodowali własne, zostali uzależnieni od jednego dostawcy. Co roku muszą kupować nowy materiał siewny, bo ten zebrany z pola jest chroniony patentem. Według umowy, pole, spichlerz, dokumenty podatkowe w każdej chwili może skontrolować policja Monsanto. Zdaniem Percy’ego, polityka koncernu spowodowała też rozbicie lokalnych więzi.
– Rolnicy są namawiani, by donieść na sąsiada, którego podejrzewają o wysiew niezakupionego wcześniej od koncernu ziarna. Ludzie przestali sobie ufać, trudniej im współpracować.
Jak wygląda struktura współpracy Monsanto w Polsce z organizacjami lobbującymi za GMO oraz rządem? Obejrzyj 2 minutowy film „Ośmiornica Monsanto – Siatka Powiązań” – Film

Po latach niesienia śmierci i zniszczenia staje się jasne, że głównym celem koncernów Monsanto i DuPont jest  monopol na produkcję żywności. Jeżeli współpracujące ze sobą koncerny osiągną zamierzony cel to będziemy świadkami powstania  piekła na Ziemi!

Przygotował: Michał KK ze strony: www.wolna-polska.pl

Ja go skróciłam i przeredagowałam. Strona jest dla mnie momentami bardzo radykalna ALE Michał KK, autor tego artykułu trafia w sedno i udało mu się skondensować całą historię tej korporacji w jeden tekst. Proszę, udostępniajcie to gdzie się da, razem może uda nam się powstrzymać jeszcze tą lawinę...

Źródło:

(1) http://en.metapedia.org/wiki/Monsanto

(2) http://www.globalresearch.ca/the-complete-history-of-monsanto-the-worlds-most-evil-corporation/5387964

(3) http://pl.wikipedia.org/wiki/Polichlorowane_bifenyle

(4) http://simple.wikipedia.org/wiki/DDT

(5) http://pl.wikipedia.org/wiki/Atomic_Energy_Commission

(6) http://en.wikipedia.org/wiki/Dayton_Project

(7) http://en.metapedia.org/wiki/Manhattan_Project

(8) http://en.wikipedia.org/wiki/Polyurethane

(9) http://en.wikipedia.org/wiki/Monsanto_House_of_the_Future

(10) http://en.wikipedia.org/wiki/Agent_Orange

(11) http://pl.wikipedia.org/wiki/Proces_IG_Farben

(12) http://www.sourcewatch.org/index.php/Labeling_Issues,_Revolving_Doors,_rBGH,_Bribery_and_Monsanto

(13) http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ciencia_bees31.htm

(14) http://www.beeologics.com/

(15) http://www.sourcewatch.org/index.php/Monsanto_and_Terminator_Technology

(16) http://www.sourcewatch.org/index.php/Monsanto_and_the_Campaign_to_Undermine_Organics

(17) http://www.greenpeace.org/international/en/news/Blogs/makingwaves/eat-it-up-monsanto/blog/39002/

(18) http://pl.wikipedia.org/wiki/Agencja_%C5%BBywno%C5%9Bci_i_Lek%C3%B3w

(19) http://www.dupont.pl/branze.html

(20) http://en.wikipedia.org/wiki/Pierre_Samuel_du_Pont_de_Nemours

(21) http://pl.wikipedia.org/wiki/DuPont

(22) http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_August_Poniatowski – podpunkt:działalność masońska

(23) http://pl.wikipedia.org/wiki/Albert_Pike

(24) http://pl.wikipedia.org/wiki/Kaba%C5%82a

(25) http://www.nffc.net/Issues/Farmer%20to%20Farmer/page-farmertofarmer.htm

(26) http://www.sourcewatch.org/index.php/Monsanto,_Genetic_Pollution_and_Monopolism

(27) http://www.forbes.com/forbes/2010/0118/americas-best-company-10-gmos-dupont-planet-versus-monsanto.html

(28) http://www.sourcewatch.org/index.php/Monsanto_in_India

(29) http://www.dailyfinance.com/2012/08/28/gmo-prop37-secret-food-industry-fight/

(30) http://www.dailyfinance.com/2012/11/15/genetically-modified-the-2-words-the-food-industry-spent-45-mi/

(31) http://gmo.blog.polityka.pl/2012/11/07/5347/

(32) http://www.naturalnews.com/039405_Whole_Foods_GMO_labeling_Monsanto.html

(33) https://www.govtrack.us/congress/bills/111/hr875/text

(34) http://www.cbsnews.com/news/critics-slam-obama-for-protecting-monsanto/

(35) http://www.ibtimes.com/monsanto-protcection-act-5-terrifying-things-know-about-hr-933-provision-1156079

(36) http://www.ibtimes.com/furor-growing-against-obama-over-monsanto-protection-act-1156459#

(37) http://inspro.org.pl/o-nas/historia/#

(38) http://wolnomularstwo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=201&Itemid=32%20http://wolnomularstwo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=530&Itemid=28

(39) https://aszera.wordpress.com/tag/norbert-wojtowicz/

(40) http://www.forbes.com/profile/du-pont/

(41) http://facet.wp.pl/gid,16453303,kat,1034183,page,6,galeriazdjecie.html

(42) http://kino.dlastudenta.pl/film/Foxcatcher,15739.html

(42) https://archive.org/details/OccultTheocrasy

(43) http://en.wikipedia.org/wiki/Edith_Starr_Miller

(44) http://en.wikipedia.org/wiki/Almeric_Paget,_1st_Baron_Queenborough

(45) http://www.bloomberg.com/billionaires/latest

(46) http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,11827377,Rockefeller_i_Rothschild_tworza_partnerstwo_strategiczne.html

(47) http://radtrap.wordpress.com/2012/03/30/edith-starr-miller-zamordowana-za-mowienie-prawdy/

(48) http://pl.wikiquote.org/wiki/Pszczo%C5%82a

(49) http://www.polishclub.org/2014/11/13/dr-jerzy-jaskowski-zycie-korporacje-bankowe/

(50) http://www.ngopole.pl/2012/11/17/tykajaca-bomba-gmo/

(51) http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20101003%2FWEEKEND%2F829475503


12 komentarzy:

Agnieszka Szymanska-Jacquemot pisze...

Jeszcze raz : bardzo dziekuje za swietny artykul.
Pozdrawiam.

La Mesange pisze...

Przerażająco prawdziwe.

Unknown pisze...

Ciekawy artykuł ale to zdanie poniżej trzeba poprawić bo aspiryna i kwas acetylosalicylowy to to samo( drugie to nazwa chemiczna). Kwas siarkowy jest toksyczny i żrący, ale bez niego nie da się wytworzyć mnóstwa leków, polimerów, itp. Bez niego nie dało by się wytworzyć komponentów do budowy komputera na którym napisany został ten artykuł. Co do aspiryny to ma wiele działań ubocznych ale też wiele pozytywnych. Nie wiem czy to najtrafniejsze przykłady żeby wykazać jak złe jest Monsanto. Ja bym napisał np: że produkowało te rzeczy niewolniczą pracą bez poszanowania środowiska, albo zostawił to w spokoju bo sam Roundap to już dość złego żeby wyrobić sobie opinie o Monsanto. Pozdrawiam

"Lata 1920 – 30
Monsanto rozszerza działalność o produkcję chemikaliów przemysłowych i leków, stając się największym na świecie producentem aspiryny, kwasu siarkowego i kwasu acetylosalicylowego (toksycznego oczywiście)."

Pam pisze...

Wikipedia jako źródło? Serio?

Agnieszka Rivollet pisze...

Natknelam sie wlasnie na opis wycieczki w tereny, gdzie zastosowano Agent Orange :

"Już prawie u celu natrafiliśmy na smutny akcent w parku Cat Tien. Podczas wojny w południowym Wietnamie rozpylany był Agent Orange (mieszanka herbicydów zanieczyszczona defoliantem). W miejscu gdzie Agent Orange znalazł się w Cat Tien las już nie odrósł. W środku pięknej dżungli znajduje się pole jedynie z trawą i nielicznymi bambusami"
Zobaczcie jak to wyglada tyle lat "po" :

https://czekolada-z-farszem.blogspot.fr/2016/10/cat-tien-w-krainie-pijawek.html

RobertL Raś pisze...

A wiesz jak powstają prace naukowe? Jakie są przekręty na uczelniach żeby wyszedł odpowiedni wynik?! Trzeba dużo wiedzieć aby rozpoznać jakie źródło jest prawdziwe. Szydzenie, że w wikipedii nie jest pisana prawda to daleko idące nadużycie.

AntySpam pisze...

Faktycznie Wikipedia to głupota powinni zapytać Twoją matkę.

Kraków pisze...

Kwas acetylosalicylowy to w zasadzie aspiryna.

banjanti pisze...

Tin foil hat mode on

Bogdan pisze...

aspiryna powoduje tylko perforację ścian żołądka w przypadku nadużycia, a tuz po wynalezieniu spowodowała tysiące zejść z powodu nieprawidłowego dawkowania.

Unknown pisze...

Chciałbym napisać, że środek chemiczny Roundap zawiera substancję aktywną glifosat, który niszczy (powoduje zasychanie rośliny) totalnie wszystko. Powiem także, że Roundap stosowany jest także do desykacji (czyli wysuszaniu) roślin uprawnych ok 2 tyg przed zbiorem. Stosuje się go w ziemniakach, zbożach czy np w rzepaku i to bardzo często...

Jednym z najbardziej rozpowszechnioną rośliną transgenicznie modyfikowaną jest soja. Ponad 80% procent światowych upraw to rośliny GMO.
"rolnicy będą zmuszeni do zakupu obu produktów firmy, zarówno nasion Roundup Ready jak i pestycydu Roundup"
Uważam to za nieprawdę, ponieważ rolnicy sami będą chcieli je kupować bo pozwala oszczędzać czas i pieniądze. Zamiast stosowania kilku herbicydów o różnych porach stosują jeden... właśnie Roundap. Są bakterie, które w sposób naturalny rozkładają glifosat wystarczy znaleźć ten gen i go wszczepić do rośliny.

"Gdy pszczoły próbują zapylać rośliny GMO lub kwiaty, zostają otrute i umierają." Fajnie się uśmiałem... Rośliny GMO zabijają głównie szkodniki gryzące (larwy). Dlatego powstała kukurydza która jak szkodnik (omacnica prosowianka) ją ugryzie to obumiera.

Blessu pisze...

Dzięki Ci o Nieznajomy, za to, że oszczędziłeś mi tyle pisania :-)