sobota, 5 listopada 2016

ZBIÓRKA NA LISI DOMEK

Ze strony wspieram.to


Zbieramy na domek dla naszych lisków!Liski, które uratowaliśmy, potrzebują nowego domu, a my go im zbudujemy! Ferdynand i Cyryl zamieszkają w Starym Zoo w Poznaniu pod okiem specjalistów. Zoo podjęło się remontu wybiegu, ale poprosiło nas o pomoc w postawieniu domku dla naszych podopiecznych.

Lisy całe swoje życie spędziły w ciasnych, drucianych klatkach. Były chore i pozbawione opieki, dlatego tak ważne jest, aby dać im nowy i bezpieczny dom, w którym nikt ich nie skrzywdzi. Chcemy, by nasze lisy były symbolem tego, jak okrutny i zwyrodniały jest przemysł, który zabija zwierzęta tylko dlatego, że mają futra.

Pomóż nam postawić domek dla lisów - wesprzyj zbiórkę dowolną kwotą i udostępnij tę informację wśród rodziny i znajomych.

Poznaj FerdynandaFerdynanda uratowaliśmy, gdy był jeszcze szczeniakiem. Mimo tego miał zostać obdarty ze skóry dla swojego futra. Był w tragicznym stanie i wymagał natychmiastowej opieki. Udało nam się go odebrać oraz wyleczyć. Teraz uczy się czym jest wybieg, zabawa i dobre jedzenie.

Poznaj CyrylaCyryla znaleźliśmy z otwartym złamaniem łapy. Nikomu na fermie nie przeszkadzał fakt, że lis jest ciężko okaleczony i wyraźnie cierpi. Zabraliśmy go tak szybko, jak tylko mogliśmy i przewieźliśmy do weterynarza. Niestety nie udało się uratować mu łapki. Musiała zostać amputowana. Cyryl już dochodzi do siebie. Przeżył koszmar i dlatego musimy mu dać spokojny i bezpieczny dom.

Na co potrzebujemy środków?Za pieniądze ze zbiórki chcemy kupić domek dla lisów i postawić go jak najszybciej - zanim zaczną się zimowe mrozy. Zoo przygotowuje nowy wybieg, a my szukamy najlepszych domków. Oprócz tego, chcemy zamontować w zoo tablicę opisującą historię naszych podopiecznych, aby każda osoba mogła się dowiedzieć, jak okrutne jest hodowanie i zabijanie zwierząt na futro.

Mamy nadzieję, że dzięki temu Ferdynand i Cyryl przyczynią się do zakazania tego okrucieństwa w Polsce.

Liczymy, że koszt domku, remontu oraz tablicy z historią naszych bohaterów powinien się zamknąć w kwocie, którą zbieramy. Pieniądze, które zostaną z budowy i remontu domku zamierzamy przeznaczyć na wsparcie ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt w Jelonkach, gdzie przebywa uratowany przez nas lis - Włóczykij.

Co chcemy osiągnąć?Najważniejszym celem zbiórki jest zbudowanie nowego, ciepłego domku dla naszych lisków.Ferdynand i Cyryl to lisy, które miały szczęście w nieszczęściu. Przez to, że były chore, udało nam się je odebrać. Co roku miliony zwierząt zostają zabite tylko dlatego, że mają futro, które ktoś chce sprzedać. Tą zbiórką chcemy pokazać, że musimy w Polsce zaprzestać hodowania zwierząt na futro. Zależy nam też, aby ta akcja miała walor edukacyjny - stąd pomysł na tablicę z historią lisów.

Chcesz pomóc liskom?Bardzo zależy nam na Twoim wsparciu. To ludzie zgotowali Ferdynandowi i Cyrylowi taki los. Po tym co przeszły musimy wspólnie zapewnić im bezpieczeństwo i komfort. 

Wpłać dowolną kwotę na zbiórkę i udostępnij ją wśród rodziny i znajomych. Każda złotówka ma znaczenie!

Dziękujemy za pomoc! W imieniu swoim oraz Ferdynanda i Cyryla. :)

O autorze / Zespół

Stowarzyszenie Otwarte Klatki jest ogólnopolską organizacją zrzeszającą osoby, które chcą zmienić los zwierząt hodowlanych. Wierzymy, że zmiana sytuacji zwierząt jest możliwa i podejmujemy działania, które przybliżają nas do tego celu.

Zabiegamy o lepszą ochronę zwierząt zamykanych na fermach, a także o prawo konsumentów do pełnej wiedzy na temat warunków, w jakich żyją zwierzęta.Resztę informacji znajdziecie na: https://wspieram.to/lisi-domek

Brak komentarzy: